Intermezzo

Intermezzo

 

                Aurora přistála v Canterlotu bez větších ovací. Námořníci udělali svůj kus práce a pak vše nechali najatým dokařům. Vše už bylo připraveno, neboť kapitán poslal na Vážce dopředu kurýra, který instruoval Celestii prostřednictvím mých dopisů. Ihned jakmile měli volný čas zmizeli do místních náleven nebo za svými rodinami. Jen malá část námořníků se domů nevrátila.

                Strong Hoof přinesl několik dopisů i s penězi za námořní životní pojistku pozůstalým. Pak se vydal zkontrolovat dokaře, kteří přemístili bedny s korály a dřevem do skladiště. Obchodní detaily jako prodej a správa peněz zajistí potom Princezna.

                Když vše ještě jednou kontroloval, napadly ho dvě věci. Neví, kde ubytuje Jessi, protože on bydlí na lodi a s sebou ji vzít nemůže a taky, kde je Lillian. Od odletu nevyšla kromě na jídlo a na záchod ze své kajuty. Šel se nejprve podívat za ní. Ležela na posteli, odmítala mluvit a zírala na prázdnou zeď.

„Lillian?“

„Nech mě být.“

„Jsme v Canterlotu, možná bys…“

„Nechtěla, letím zpátky.“

                Nemohla se vrátit a on to věděl. Byl si i jist, že to i ona věděla, ale přesto byla tvrdohlavá a odmítavá.

„Potřebuji, aby ses mi postarala o Jessi.“

„Co prosím?“

„Je na tom špatně, a i když už se její stav lepší, stále potřebuje být v kontaktu s ostatními a já potřebuji někoho, komu mohu věřit. Chtěl jsem poprosit Princeznu, ale ty bys to zvládla líp.“

                 V duchu se pochválil za tak geniální nápad, který se mu v mozku objevil.

„Já? No, ale…já nevím, co bych měla dělat?“

„Vařit, mluvit s ní, uklízet.“

„Aha no, ale bude ona chtít?“

„O to se neboj,“ řekl a mrkl.

„Bude tedy se mnou v paláci,“ řekla ještě Lillian. „Pokud bude chtít.“

                Strong Hoof se s ní rozloučil a odešel vše říct Jessi. Ta byla ráda, že bude mít střechu nad hlavou a společnost. Odešli spolu k doktorovi, aby ji prohlédl a vyšetřil její bříško.

„Nemějte žádný strach, sice jste přišla o svůj plod, ale vaše bříško je v pořádku. Pokud budete chtít další dítě, není v tom technický problém. Ovšem, pokud by vás další pokus otěhotnět děsil, stačí se za mnou stavit a můžeme si o tom popovídat. Jsem si jist, že vy dva mladí, byste rádi někdy měli nějaké to hříbátko.“

„Děkujeme, pane doktore,“ řekl Strong Hoof. Byli oba velice nadšení, že se nic nepokazilo a oni jednou mohou mít děti.

                Hned ten večer vše oslavili.